| 0-15 | 15-30 | 30-45 | 45-60 | 60-71 |

NOVÉ TRENDY PRO ROK 2016

Trendy v bydlení

Novinky a trendy v bydlení a designu pro rok 2016 předvedou designéři a nábytkáři až na jaře na veletrhu v Miláně. Už teď je ale jisté, že při zařizování bude stále převládat minimalistický a industriální styl. V kurzu je tak interiér, ve kterém má každý kus nábytku i dekorace nějakou funkci. Nábytek by měl mít prosté a jednoduché tvary a čisté plochy. Kromě funkce kladou designéři důraz i na jeho pohodlí.

Trendem je skrývat prostory, které právě nepoužíváte, a vytvářet tak harmonicky působící prostory. Oblíbené jsou otevřené společenské prostory (kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem), které slouží pro setkávání s přáteli.  Centrem tohoto prostoru je moderní kuchyňská linka (často s varným ostrůvkem a barem). Soukromou část domu pak tvoří sociální zázemí, šatna a ložnice.

Do interiérů se vrací styl barvených nebo obložených stěn do jedné třetiny. Využijte keramické obklady, napodobeniny přírodních materiálů, tapety či plastové palubky. U vnější fasády kladou architekti důraz na kombinaci přírodních prvků, kterými ozvláštní její strohý vzhled. Používají třeba keramické obklady, neudržované dřevěné desky či plastové palubky s imitací cihly.

<p>V kurzu je stále jednoduchý minimalistický interiér s čistými plochami. Foto: ©Depositphotos.com/viz-arch </p>

 

Barevné trendy v roce 2016

Barvou roku 2016 je podle společnosti Akzo Nobel zlatá. Zlaté tóny a barva žlutého kovu se objeví v designu, architektuře i módě a nahradí měděné tóny oblíbené v roce 2015. Barvy mají mít v novém roce uklidňující tón. Využijte pastelové odstíny vycházející z přírody, třeba světle kávovou, lila šedou, růžovou či meruňkovou.

Trendy jsou odstíny modré, třeba námořnická a džínová, v kombinaci se zelenou. Tlumené přírodní barvy pak oživte doplňky a textilem ve výraznějších barvách. V zahraničí je hitem jablečně zelená, petrolejová, banánově žlutá či oceánově modrá.  I v bytovém designu je oblíbený kadeřnický styl "ombre", tedy po částech stupňovaná intenzita barevných odstínů.

Při zařizování interiéru vyzkoušejte třeba vysoký kontrast tropických barev, lesklých povrchů, vrstevnatých textur a tmavé barvy zdí. Tradiční interiér v tlumených odstínech meruňkové, hnědé a hnědošedé zase oživíte doplňky se zlatým povrchem, případně safírově modrou barvou.

<p>Interiér v jednoduchých barvách oživte výraznějším barevným prvkem. Foto: ©Depositphotos.com/paulprescott</p>

Interiér v jednoduchých barvách oživte výraznějším barevným prvkem. Foto: ©Depositphotos.com/paulprescott

Palandy – tipy do dětského pokoje

Najít v dnešní době zajímavou a pro děti atraktivní palandu je celkem složité. Každý rodič by svým ratolestem dopřál něco neobyčejného, ale jak se v té spoustě pelíšků vyznat? Možná právě následujících tipů vám pomůže při výběru.

Tyrkysová báječně ladí

Tyrkysová barva je v interiérovém designu často velmi opomíjená. Říká se o ní, že je těžce kombinovatelná a příliš výrazná. My ale máme důkaz, že to tak není.

Osm kroků k větší koupelně

1. Obklady a dlažba

Obklady jsou důležitým prvkem v jakémkoliv typu koupelny a v případě malé koupelny to platí dvakrát. Pokud chcete opticky koupelnu zvětšit, je velmi vhodné použít obklady ve stejném designu a materiálu na všechny vodorovné i svislé roviny. Koupelna nebo jakýkoliv malý prostor totiž budou působit uceleným dojmem. Vhodnějšími barvami do malých koupelen jsou jemné a světlé odstíny. Pokud však toužíte po výrazných barvách použijte bílou nebo výrazněji světlejší spárovací hmotu, která bude s výraznými barvami dlaždic a obkladů kontrastovat.

Funkční pokoj - 10 způsobů

Příliš mnoho věcí na práci a příliš málo místa? Zde je návod, jak co nejlépe využít prostor Vašeho domova.

Úžasné ultramoderní stoly

Máte-li rádi moderní nábytek neotřelých tvarů, pak si nenechte ujít pohled na úžasné stoly od designérů z Turecka. Pokud byste čekali něco typicky orientálního, zalitého v bílém jogurtu a posypaného koprem, musíme vás bohužel zklamat :-) Klasika se nekoná!

Lufdesign navrhli organizéry kabelů s tvarem listu

Jihokorejské produktové studio Lufdesign navrhlo nápaditý organizér kabelů Leaf Tie, který má podobu listu. Typická plastová svorka kabelů dostala zelenou barvu a obohacen byl o jeden nebo dva lístky. Z běžného organizéru se tak má stát i například jednoduchý označovač věcí.

Zařiďte si koupelnu ve stylu retro

Zařídit koupelnu tak, aby se nám líbila, abychom v ní rádi relaxovali a trávili třeba hodiny ve vaně čtením a odpočinkem je leckdy pořádný oříšek. Především pak, vlastníte-li koupenu miniaturních panelákových rozměrů. Ale i malé koupelny mohou být trendy. Vsaďte na stále oblíbený retro styl.

Supernovinka - kuchyňská věž

Je tu další designová vychytávka, která má útočit na city a kapsy majitelů malých bytů a domů. Co na ní říkáte vy?

Luxusní vzhled interiéru za dostupnou cenu

Každý občas zatouží po něčem výjimečném a krásném. Při zařizování obytného prostoru se ale luxusní nábytek stává v mnoha případech nedosažitelným a nezbývá než se spokojit s obyčejnějším vybavením. Přitom do zařízení, které vypadá luxusně nemusíte vždy vložit závratné sumy. Jak dosáhnout toho, abychom se ve své domácnosti cítili výjimečně?

Rozteklé jak čokoláda: Dřevěná série rozteklých soch Duramen od Bonsoir Paris

Teprve rok staré francouzské studio Bonsoir Paris představilo fascinující sérii dřevěných soch nazvaných Duramen.  Trojice objektů připevněných na zeď je ručně vyrobena ze dřeva tak, aby působila jako roztékající se čokoládová hmota. Až dva a půl metrů vysoké sochy mají prolomit ustálené cesty k vystavování umění.

Houpejte své tělo i mysl - pořiďte si houpačku!

Dopřát si v období Vánoc alespoň chvilku pro sebe, je pro většinu hospodyněk jen nesplněné přání. A přesto je tu snadná a hlavně rychlá pomoc, jak se zbavit napětí, stresu a posunout náladu o pořádný kus výše. Stačí si zavzpomínat na časy dětství a vyskočit na houpačku. 

Žaluzie namísto klimatizace? Ano, ScreenLine!

Integrované meziskelní žaluzie přestavují optimální řešení pro zimní období, ale spoustu práce odvedou i v létě. Kromě světla totiž dokáží snadno odstínit a regulovat i teplo, což je základní rozdíl oproti tradičním žaluziím. Vhodným použitím proto nahrazují i klimatizaci.

| 0-15 | 15-30 | 30-45 | 45-60 | 60-71 |

VYKUPUJEME NEMOVITOSTI
Real estate - immobilien - Realitní kancelář
© audde 2008
Powered by phpRS
Bez svolení není možno texty dále rozšiřovat