Rozteklé jak čokoláda: Dřevěná série rozteklých soch Duramen od Bonsoir Paris

Teprve rok staré francouzské studio Bonsoir Paris představilo fascinující sérii dřevěných soch nazvaných Duramen.  Trojice objektů připevněných na zeď je ručně vyrobena ze dřeva tak, aby působila jako roztékající se čokoládová hmota. Až dva a půl metrů vysoké sochy mají prolomit ustálené cesty k vystavování umění.Bonsoir Paris je zatím neznámá multimediální kreativní agentura z Paříže, která o sobě dává vědě svými velmi promyšlenými a propracovanými koncepty. Dva zakládající členové Remy Clémente a Morgan Maccari mají poměrně velký rozsah působnosti a překvapivě ve všech svých oborech excelují. Po několika velmi povedených editoriálech pro francouzské časopisy hrajících si s geometrií, přichází fascinující série Duramen.

Dřevěná série rozteklých soch Duramen od Bonsoir Paris Dřevěná série rozteklých soch Duramen od Bonsoir Paris Dřevěná série rozteklých soch Duramen od Bonsoir Paris Dřevěná série rozteklých soch Duramen od Bonsoir Paris


Duramen jsou tři objekty složené z mnoha pečlivě ručně tvarovaných kusů dřeva. Každý z objektů, dosahující výšky buď dva metry nebo dva a půl metru, navozuje dojem velké tekoucí čokolády po stěně, přičemž zdánlivě se jedná o čokoládu hořkou, mléčnou nebo bílou. Požadované odstíny byly dosaženy výběrem druhu dřeva jako dub, jedle, wenge, hrušeň a lípa.

Dřevěná série rozteklých soch Duramen od Bonsoir Paris Dřevěná série rozteklých soch Duramen od Bonsoir Paris Dřevěná série rozteklých soch Duramen od Bonsoir Paris Dřevěná série rozteklých soch Duramen od Bonsoir Paris

Do nejmenšího detailu propracované objekty, které existují vždy v jediném exempláři, navozují ve dvou případech dojem rozteklých rámů na obrazy. To vše je cíl autorů, který má vystavením deformovaných objektů změnit přístup k vystavování umění. Jejich hra s tvary a materiály má být elegantní, instinktivní a vybízet k přemýšlení diváka. Mnohým však bude jistě dělat i chutě na sladké.

zdroj: http://www.designmagazin.cz/umeni/29247-duramen-jsou-sochy-ze-dreva-roztekle-jak-cokolada.html

 

VYKUPUJEME NEMOVITOSTI
Real estate - immobilien - Realitní kancelář
© audde 2008
Powered by phpRS
Bez svolení není možno texty dále rozšiřovat