Funkční pokoj - 10 způsobů

Příliš mnoho věcí na práci a příliš málo místa? Zde je návod, jak co nejlépe využít prostor Vašeho domova.1. Ovládejte nepořádek

Zbavte se věcí, které již nepotřebujete nebo nepoužíváte, uložte si důležité věci do označených složek nebo krabic a vraťte vše na původní místo, když s tím už nebudete pracovat. 1


2. Mějte místo kolem nábytku pro chození

Používejte přímé cesty k běžně používaným věcem a vždy nechte dostatek prostoru kolem každého kusu nábytku.

3. Vytvořte optimální osvětlení a ventilaci

Ujistěte se, že jsou pokoje vždy dobře větrané a vhodné pro oči. Toho lze dosáhnout pomocí správné úpravy oken, stejně jako výběr správného plánu pro osvětlení a větrání.

4. Maximalizujte vertikální prostor

Využijte výšky stěny přidáním vysoké knihovny, skříňky, police nebo závěsných háčků na kabáty v chodbě, nebo hrnce a pánve v kuchyni.

5. Zkuste multifunkční nábytek

Kupte kusy, které lze použít pro více než jeden účel. Například rozkládací pohovka, která slouží jako další možnost pro posezení ve dne a v noci jako postel pro hosty.

6. Přidejte úložný prostor

Organizujte a minimalizujte své věci k vytvoření většího úložného prostoru. Postavte police a regály do rohů pro další úložný prostor.

7. Nainstalujte odolnou pracovní desku

Ať už je to pro Vaši kuchyňskou desku nebo povrch stolu. Vyberte materiály, které jsou odolné proti poškrábání, vodě odolné a dlouho vydrží.

8. Vyberte si funkční dekorace

 Namísto zakoupení výzdob, které neslouží jinému účelu než tomu, že vypadají hezky a sedá na ně prach, použijte ozdobné krabičky, kelímky a plechovky, které lze také použít k ukládání předmětů.

9. Vytvořte si koutek

Pokud si nemůžete dovolit luxus samostatné kanceláře nebo studia, dejte stůl do rohu ložnice nebo obývacího pokoje. Dalším dobrým nápadem je převést balkon do venkovního koutku pro čtení.

10. Vytvořte prostor pro každého člena rodiny

Opravdový funkční domov je místo, které je určeno pro každého. Zvažte obývací pokoj, který je bezpečný pro děti, vytvořte speciální úložné prostory pro hračky Vašich dětí a vyberte podlahové krytiny, které jsou bezpečné a pohodlné pro Vaše stárnoucí rodiče.

 

Zdroj: http://www.fotogalerieinteriery.cz/navrhy-interieru/funkcni-pokoj--10-zpusobu

 

VYKUPUJEME NEMOVITOSTI
Real estate - immobilien - Realitní kancelář
© audde 2008
Powered by phpRS
Bez svolení není možno texty dále rozšiřovat