Osm kroků k větší koupelně

1. Obklady a dlažba

Obklady jsou důležitým prvkem v jakémkoliv typu koupelny a v případě malé koupelny to platí dvakrát. Pokud chcete opticky koupelnu zvětšit, je velmi vhodné použít obklady ve stejném designu a materiálu na všechny vodorovné i svislé roviny. Koupelna nebo jakýkoliv malý prostor totiž budou působit uceleným dojmem. Vhodnějšími barvami do malých koupelen jsou jemné a světlé odstíny. Pokud však toužíte po výrazných barvách použijte bílou nebo výrazněji světlejší spárovací hmotu, která bude s výraznými barvami dlaždic a obkladů kontrastovat.2. Zavěšení na zeď
Pokud máte tu možnost, zavěste umyvadlo, toaletu nebo bidet na zeď, aby podlahová plocha zůstala volná. Starší typy toalet není možné na zeď zavěsit, ale novější modely je obvykle možné instalovat na téměř jakoukoliv koupelnovou zeď či příčku. Podobné doporučení platí taktéž pro veškerý další nábytek.

3. Zrcadlo na zeď
Klasická zrcadlová skříňka nad umyvadlem v plastovém rámu má již dávno odzvoněno. Chcete-li vytvořit perspektivu větší místnosti, pořiďte si zrcadlo, které bude zapuštěné do obkladu nebo instalováno přímo na zeď. Chcete-li však přece znásobit své úložné možnosti v koupelně, jsou k dostání i skříňky, které mají bezrámové zrcadlo jako přední panel. Mimo zrcadla nad umyvadlem najděte místo i pro velké zrcadlo na celou výšku místnosti. Opticky tak získáte vyšší a delší místnost.

4. Rohové umyvadlo
Jedním z řešeních malého prostoru je instalace rohového umyvadla. Výhodou je aktivní a funkční přístup k umyvadlu, rohové umyvadla umožňuje pohybovat se volněji i ve velmi malých koupelnách. Jeho rozměry jsou standardní, takže se nemusíte bát, že pro vás bude příliš malé. Pokud umyvadlo navíc zakotvíte do zdi a pořídíte si šikovné, na místo úsporné odpadové potrubí, můžete získat pod umyvadlem další úložný prostor.

5.Schovávat
Stále se zvyšující požadavky na moderní koupelny například změnili vzhled některých technických prvků. Ohřívače vody nebo boilery jsou umisťovány v lepším případě mimo koupelnu do technických místností, na což je vhodné myslet při stavbě domu. V bytech dostala tato zařízení kabát v podobě skříně nebo falešné zdi, tak aby nerušili celkový dojem místnosti. Takto je možné vhodně skrýt i potrubí a další, drobnější zařízení nebo spotřebiče. Aby byl dojem dokonalý falešná zeď může mít pouze revizní otvor s mechanismem otvírání push-push, který funguje na dotyk. Vaším očím i očím všech vašich návštěv zůstane dojem uceleného prostoru.

6. Hra vzorků
Při volbě toho správných obkladů a dlažby nebo jiných materiálů, mějte na paměti, že existuje nepřeberné množství kombinací a vzorů, které vám pomohou ve vaší snaze o optické zvětšení vaší koupelny Například úhlopříčné sled barevných pruhů, které probíhají přes celou šířku koupelny dávají pocit většího prostoru. Nevhodné jsou příliš zdobné vzory, které naopak mohou prostor opticky zúžit.

7. Maximální využití prostor pro ukládání
Prostor pod umyvadlem je nepochyběn jedním z nejcennějších míst, které v koupelně najdete. Proto by byla škoda místo pod umyvadlem nevyužít pro skříňku, do které můžete pohodlně ukládat všechny hygienické a toaletní potřeby nebo ručníky. Vše tak bude na dosah ruky v místě, kde tyto věci potřebujete. Umyvadlové skříňky se vyrábí v ruzných tvarech a různých barvách a provedeních, takže už záleží jen na vás, která skříňka bude pro vás ta pravá.

8.Dveře do koupelny
Velkým spořičem místa budou pro vás a vaši koupelnu posuvné nebo skládací dveře. Posuvné dveře nebo skládací dveře jsou výborným řešením pro malé koupelny kde dříve díky dveřím nebylo možné jiné dispoziční uspořádání. Skládací dveře se vyrábějí buďto skládací na dvakrát nebo vícekrát skládací. Posuvné dveře lze například zasouvat do pouzdra ve zdi. Nejsou tak překážkou uvnitř ani vně koupelny

Zdroj: http://www.fotogaleriekoupelny.cz/rekonstrukce-koupelny/osm-kroku-k-vetsi-koupelne

VYKUPUJEME NEMOVITOSTI
Real estate - immobilien - Realitní kancelář
© audde 2008
Powered by phpRS
Bez svolení není možno texty dále rozšiřovat